Brno je město studentů

Málokteré město na světě má tak skvělou studentskou atmosféru jako právě Brno. To jsme si nevymysleli, potvrzuje to i jeden z nejprestižnějších světových žebříčků známý pod zkratkou QS, který Brno v kategorii podle hodnocení studentů staví v posledních letech do top 10 studentských měst.

Svůj podíl na tom má i Masarykova univerzita, která je aktuálně se svými více než 30 tisíc studenty největší vysokou školou v moravské metropoli.

Co studenti na Brně nejvíc oceňují? Město má v žebříčku QS velmi vysoký rating díky výborné hromadné dopravě a přívětivosti prostředí kombinované s cenovou dostupností a pestrým nočním životem. Respondenti si chválí atraktivitu města stejně jako velkou a přátelskou studentskou komunitu. Moravská metropole se tak objevuje po boku měst jako Šanghaj, Ottawa nebo Montréal.

„Brno je pro život perfektní město. Hodně pomáhá velikost. Je dostatečně velké, aby tady byly dostupné všechny možné služby, a zároveň dostatečně malé na to, aby se za nimi člověk všude dostal pěšky nebo na kole,“ shrnuje Vojtěch Kubát, absolvent Masarykovy univerzity, který se dlouhodobě zajímá o urbanismus a to, co města svým obyvatelům nabízejí nebo by nabízet měla.

Shrnout by se to dalo také do čtyř důvodů. Zaprvé: Pracovní i jiné příležitosti jsou tu na každém kroku – od dynamického IT byznysu až po řadu klíčových institucí veřejné správy. Zadruhé: Město debatuje, zpívá a tančí, zkrátka žije kulturou a hodně tou alternativní. Zatřetí: Potkáte se tu s celým světem, protože na univerzity i za pracovním uplatněním sem přichází stále více cizinců. A začtvrté: Opravdu dobře se tady najíte a napijete díky řadě stále se objevujících kvalitních gastronomických podniků.