Mendel Lectures a Seminar Series přivádí na univerzitu špičkové přednášející

Na Wikipedii se můžete dočíst, že českých nositelů Nobelovy ceny je pět, a někde se dokonce udává šest oceněných, kteří se narodili na našem území. Většina z nich už dávno nežije, přesto existuje velmi dobrá příležitost, jak se se soudobými laureáty tohoto ocenění v Česku osobně setkat. Na Masarykově univerzitě.

Řada z nich totiž jezdí do Brna na pozvání organizátorů Mendel Lectures, prestižní přednáškové série, která se koná od roku 2004. Za tu dobu hostila více než stovku špičkových vědců včetně 13 nositelů Nobelovy ceny.

Mendel Lectures jsou zaměřené především na oblast genetiky, a v roce 2016 proto na univerzitě vznikly další přednáškové série věnované ostatním oborům. Pod souhrnným názvem MUNI Seminar Series nyní existují tři okruhy lekcí – věnují se společenským a humanitním vědám, vědám o živé přírodě, kam spadají i Mendel Lectures, a nově pak matematice, fyzice a informatice.

„Znalosti našich studentů není možné rozvíjet bez kontaktu se špičkovými světovými vědci. MUNI Seminar Series slouží právě k tomu, abychom takové kontakty umožnili a naši vědeckou komunitu obohatili. Pokud navíc naši studenti udělají na vědce světového formátu dobrý dojem, významně to zvyšuje vědeckou reputaci Masarykovy univerzity ve světě,“ uvedl Roman Badík, vedoucí odboru výzkumu, který sérii přednášek zastřešuje.

Zajímavá témata nejsou určena jen studentům MUNI, většina seminářů je otevřená všem zájemcům i z řad veřejnosti. Podrobný program s daty, místy konání a stručnými anotacemi najdete na stránkách www.seminarseries.muni.cz.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info