Pomáhat těm, kteří to sami nedokážou

"Už mě nebavilo se jen dívat na to, jak kolem nás tolik lidí a zvláště pak dětí doplácí na naši lhostejnost. Chtěl jsem najít systematické a efektivní řešení, kterým bych jim mohl napomoct, a proto jsem za pomoci skvělých lidí kolem mě vytvořil tento studentský spolek," říká Vodrážka, který později úspěšně absolvoval Přírodovědeckou a Ekonomicko-správní fakultu MU.

Studenti z dobročinného spolku doučují děti v dětských domovech, pomáhají seniorům nebo lidem s poruchami autistického spektra. Do jejich aktivit se může zapojit každý, pro řadu studentů je to i zajímavý způsob, jak získat praxi.

V poslední době studenti z Mise naděje například organizovali nábor do registru dárců kostní dřeně. Pod heslem „Zapište se někomu do života!“ vyzývali zejména vysokoškoláky, aby se stali součástí databáze, která zachraňuje životy pacientům s chorobami krvetvorby, jako je leukémie.