Win-win pro studenty i zaměstnavatele

Nikdy není příliš brzy uvažovat o kariéře a podnikat první kroky k jejímu budování. Studijní léta jsou k tomu ideální dobou a potřebnou podporu nabízí na Masarykově univerzitě už řadu let specializované kariérní centrum.

Na západních univerzitách běžná služba spočívající v podpoře vysokoškoláků při ujasňování si své pracovní budoucnosti nebyla v 90. letech v Česku prakticky vůbec dostupná a Masarykova univerzita ji začala rozvíjet mezi prvními. Dodnes svou nabídkou exceluje a Kariérní centrum MUNI tak pravidelně sbírá nejrůznější ocenění.

Mezi studenty jsou populární zejména kariérní konzultace či cvičné pohovory, nebo internetová kariérní poradna. Každoročně centrum také pořádá populární veletrh pracovních příležítostí JobChallenge, na které na brněnské výstaviště míří tisíce lidí a stovka zaměstnavatelů.

Centrum spravuje také unikátní kariérní portál JobCheckIN, jenž po celý rok propojuje studenty a čerstvé absolventy MUNI se zaměstnavateli. Ti na tomto webu inzerují pracovní nabídky vybrané speciálně pro mladé lidi, výhodou navíc je, že nabídky práce se v něm lidem zobrazují na základě jimi vyplněných údajů. A aby bylo vše je ještě snazší, portál je propojený s Informačním systémem MU, a registrace do něj tak vysokoškolákům zabere jen chvíli.