Zahraniční medici vybírají peníze na potřebné

Před dvanácti lety vznikl na Lékařské fakultě MUNI neobvyklý spolek. Založili ho studenti anglického programu lékařství a pojmenovali MIMSA, tedy Masaryk University Medical Students Association. Jeho hlavním cílem je pomoci zahraničním studentům se studiem i životem v Brně, ale předloni začal i s úplně novou aktivitou se společenským přesahem.

Studenti pořádají takzvané Charity weeks, kde díky prodeji vlastnoručně vyrobených sladkostí či pořádáním dalších aktivit vybírají peníze pro různé charitativní organizace.

Vše odstartovalo v květnu roku 2017, kdy MIMSA akci poprvé uspořádala v bohunickém kampusu a v budově na Komenského náměstí, kde se prodávali různé dobroty. Navíc sbírali jídlo a oblečení a uspořádali několik sportovních akcí. Díky tomu mohli obdarovat hned tři instituce. Trvanlivé potraviny sbírali pro Komunitu Sant´ Egidio, oblečení pro Armádu spásy a hračky pro Nadační fond dětské onkologie Krtek a navíc získali ještě 110 tisíc korun.

V minulém roce studenti akci posunuli ještě dál a zorganizovali kromě prodeje sladkostí také dva májové charitativní víkendy na pomoc lidem s bulózní epidermolýzou známou jako nemoc motýlích křídel. Do pečení se zapojilo na 70 dobrovolníků a další lidé přispívali a zároveň se bavili na hodinách jógy, tance nebo při karaoke. Vybraných 80 tisíc korun věnovali studenti organizaci Debra.

„Chceme se každý rok zlepšovat. V dalším ročníku bychom rádi vybrali ještě více peněz a rozšíříme i nabídku činností, které sbírku doprovázejí,“ plánovala členka spolku Ana Corte, která přijela na Masarykovu univerzitu studovat ze Španělska.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info