Zahraniční medici vybírají peníze na potřebné

Před dvanácti lety vznikl na Lékařské fakultě MUNI neobvyklý spolek. Založili ho studenti anglického programu lékařství a pojmenovali MIMSA, tedy Masaryk University Medical Students Association. Jeho hlavním cílem je pomoci zahraničním studentům se studiem i životem v Brně, ale předloni začal i s úplně novou aktivitou se společenským přesahem.

Studenti pořádají takzvané Charity weeks, kde díky prodeji vlastnoručně vyrobených sladkostí či pořádáním dalších aktivit vybírají peníze pro různé charitativní organizace.

Vše odstartovalo v květnu roku 2017, kdy MIMSA akci poprvé uspořádala v bohunickém kampusu a v budově na Komenského náměstí, kde se prodávali různé dobroty. Navíc sbírali jídlo a oblečení a uspořádali několik sportovních akcí. Díky tomu mohli obdarovat hned tři instituce. Trvanlivé potraviny sbírali pro Komunitu Sant´ Egidio, oblečení pro Armádu spásy a hračky pro Nadační fond dětské onkologie Krtek a navíc získali ještě 110 tisíc korun.

V minulém roce studenti akci posunuli ještě dál a zorganizovali kromě prodeje sladkostí také dva májové charitativní víkendy na pomoc lidem s bulózní epidermolýzou známou jako nemoc motýlích křídel. Do pečení se zapojilo na 70 dobrovolníků a další lidé přispívali a zároveň se bavili na hodinách jógy, tance nebo při karaoke. Vybraných 80 tisíc korun věnovali studenti organizaci Debra.

„Chceme se každý rok zlepšovat. V dalším ročníku bychom rádi vybrali ještě více peněz a rozšíříme i nabídku činností, které sbírku doprovázejí,“ plánovala členka spolku Ana Corte, která přijela na Masarykovu univerzitu studovat ze Španělska.