Poznejte a ochutnejte Brno

Přehled výhod a slev ke vstupenkám na Festival MUNI 100 pro studenty, zaměstnance a absolventy Masarykovy univerzity.

Kulturní benefity

Kulturní benefity může student, zaměstnanec a absolvent využít ve dnech 14. až 16. června 2019 po předložení speciální brožury. Platnost benefitu je jednorázová. 

Věž Staré radnice Brno – sleva 50 % na vstup

Ohnutá věžička na fasádě a krokodýl visící v průchodu – poznávací znamení Staré radnice, která je nejstarší světskou stavbou na území města Brna. To, co ale láká návštěvníky a turisty je trochu výš než strop. Dominantou je věž, která je vysoká 63 metrů a nabízí impozantní výhled na Brno. Pojďte se s námi podívat na centrum města z ptačí perspektivy.

Více informací

Kostnice u sv. Jakuba – sleva 30 % na vstup

Zažít Brno znamená zažít i jeho podzemí. Jedním z nejvyhledávanějších podzemních míst je Kostnice u sv. Jakuba, která je, s počtem zhruba 50 000 pohřbených, druhou největší kostnicí v Evropě. Jedinečný zážitek z prohlídky ještě více umocňuje hudební doprovod, který speciálně pro toto místo složil brněnský skladatel Miloš Štědroň.

Více informací

Mincmistrovský sklep - sleva 30 % na vstup

Pod Dominikánským náměstím, kde sídlí Nová radnice, na vás v podzemních prostorách čeká výlet do historie. Komplex tvořený Sklepením domu mincmistrů a zrekonstruovaných sklepů Nové radnice nabídne nejen expozici o řemeslu ražby mincí v Brně a na Moravě, ale také vhled do historického vývoje lokality. A pokud budete mít štěstí, uvidíte zde i zkušeného mincmistra při práci.

Více informací

ZOO Brno - sleva 50 % na vstup

Brno a lední medvědi. Kdysi by se tato dvojice zdála docela nesourodá, ale již nějaký čas všichni víme, že zkrátka patří k sobě. Zoologická zahrada je součástí Brna už od roku 1953 a svým dílem se o to přičinila také Masarykova univerzita. Pěšky nebo vláčkem můžete navštívit expozice s medvědy, vlky, klokany, plazi nebo ptáky. No není to ideální program na volný den?

Více informací

Expozice Technického muzea v Brně - sleva 50 % na vstup

Jste spíše technický typ než milovník umění? Pak vás jistě potěší možnost navštívit Technické muzeum, které je nejen kulturním centrem, ale také vědeckou a výzkumnou organizací. Čeká na vás 17 expozic a Technická herna, kde se zábavnou formou můžete věnovat vědě. Ideální místo pro malé i velké návštěvníky.

VÍCE INFORMACÍ

Letohrádek Mitrovských - sleva 50 % na vstup

Co mají společného Svobodní zednáři, ananas a Brno? Kouzelný Letohrádek Mitrovských, který vás z brněnské džungle přenese do pohádky mrknutím oka. Jeho nádherné prostory jsou využívány pro kulturní účely, a tak se spolu s prohlídkou freskového sálu můžete pokochat i výstavou historických domečků a pokojíčků pro panenky.

Více informací

Muzeum romské kultury – sleva 50 % na vstup

Muzeum romské kultury globálně dokumentuje kulturu Romů, respektive mnoho různých romských subetnických skupin a komunit. V Evropě žádnou jinou takovou instituci nenajdete, takže se jedná o unikát. Mimo to, že muzeum nabízí pohled do historie a kultury romské komunity, zprostředkovává také mezikulturní poznávání. Jeho cílem je společnost porozumění, bez xenofobie a rasismu. Přijďte zažít dialog kultur!

VÍCE INFORMACÍ

Vila Löw-Beer – sleva 50 % na vstup

V secesní vile, která nese ve svém názvu odkaz na významnou židovskou podnikatelskou rodinu Löw-Beerů, jejichž jméno je spojeno s textilnictvím a cukrovarnictvím, se můžete pokochat interiérem a nahlédnout na výstavu o brněnské buržoazii, která přibližuje dějiny architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v druhé polovině 19. století. Cestou tam nebo zpět můžete projít vilkovou oblast Černá pole a nebo ulovit fotku na známé ulici Schodové.

VÍCE INFORMACÍ

Dietrichsteinský palác – sleva 50 % na vstup

Dietrichsteinský palác zdobí Zelný trh již od roku 1618, původně jako budova pro justiční úřady, v současnosti jako hlavní výstavní budova Moravského zemského muzea. V interiéru jsou přístupné expozice paleontologie a mineralogie. Archeologické expozice jsou věnovány pravěku a ranému středověku na území Moravy. Nezapomeňte, že vzdělávání nikdy nekončí a stále se můžeme dozvídat něco nového.

VÍCE INFORMACÍ

Biskupský dvůr - sleva 50 % na vstup

K Moravskému zemskému muzeu patří také prostory Biskupského dvora. Komplex různorodých staveb obklopuje známé nádvoří, které se každé léto mění na prostor plný hudby, zpěvu, tance a známých replik divadelního světa. Celoročně se ale můžete podívat přímo do budov, ve kterých muzem představuje expozice zaměřené na dějiny peněz, medailérství, či faunu a houby Moravy.

VÍCE INFORMACÍ

Palác šlechtičen - sleva 50 % na vstup

Palác šlechtičen, který původně sloužil pro výchovu šlechtických a mešťanských dívek, je nyní sídlem etnografického ústavu Moravského zemského muzea. V interiéru se můžete podívat na dochovanou mariánskou kapli s pozdně barokními freskami Josefa Sterna z roku 1756. Další prostory jsou využívány pro výstavy, přednášky či koncerty. 

VÍCE INFORMACÍ

Pavilon Anthropos - sleva 50 % na vstup

Do Anthroposu míří kroky snad všech žáků základních, a občas i středních škol. Zaujme ale všechny bez rozdílu věku. Expozice se skládá ze tří celků, které prezentují vývoj člověka, a tři doplňující výstavy, které jsou zaměřeny na primáty, genetiku a příběh lidského rodu. Ačkoliv jsou expozice plné konstrukcí a interaktivních prvků, poznávacím znamením Anthroposu je stále pro většinu návštěvníků mamut v životní velikosti.

VÍCE INFORMACÍ

Památník Leoše Janáčka - sleva 50 % na vstup

Jméno Leoše Janáčka je s Brnem neodmyslitelně spjato. Brno je místem kde vznikala jeho první opera Šárka a nejznámější Její pastorkyňa, kde se zamiloval a získal i ztratil obě své děti. Jeho životní příběh, stejně jako jeho hudební dílo, je součástí expozice, která je umístěna u někdejší varhanické školy v zahradním domku, kde žil Leoš Janáček v letech 1910 až 1928. Interaktivní expozici zažijete přímo v Janáčkově pracovně.

VÍCE INFORMACÍ

Dům Jiřího Gruši - sleva 50 % na vstup

Název objektu odkazuje na Jiřího Grušu, který byl českým diplomatem, kritikem a politikem. Jeho archiv se stal základem podsbírky Oddělení dějin kultury antitotalitního zaměření (ODKAZ). ODKAZ je spolu spolu s Oddělením dějin literatury autorem většiny expozic, a jejich muzejní sbírky patří v tomto objektu k nejrozsáhlejším. Každá návštěva je zárukou získání nových informací.

VÍCE INFORMACÍ

Vila Stiassni – komentovaná prohlídka s průvodcem se slevou 15 %

Funkcionalistická vila stojí v Brně již od roku 1929, kdy byla původně postavena pro rodinu stejného jména. Známá je ale spíš jako "vládní vila", jelikož v průběhu let sloužila jako ubytování pro prominentní návštěvy, včetně většiny našich prezidentů. Od roku 2014 je přístupná veřejnosti a vy tak, spolu s dalšími návštěvníky, můžete nahlédnout do interiéru nebo krásné zahrady.

VÍCE INFORMACÍ

Hrad Špilberk – sleva 10 % na vstup

Hrad Špilberk je dominantou města Brna. Tyčící se na kopci uprostřed města je nejtypičtějším výjevem na fotografiích i pohlednicích. Je místem oslav, výstav, koncertů a nejrůznějších akcí. V rámci prohlídky se můžete podívat do rozhledny, bastionu i kasemat. Bez návštěvy Špilberku, jako byste v Brně ani nebyli.

VÍCE INFORMACÍ

Muzeum hraček – sleva 10 % na vstup

Hračky rozhodně nejsou jen záležitostí dětství, o čemž se můžete přesvědčit v Muzeu hraček. Zatímco dospělí návštěvníci mohou zavzpomínat na dětské časy, děti se seznámí s hračkami svých rodičů a prarodičů. Muzeum nabízí expozici historických hraček ze sbírky Milady Kollárové, která představuje také osudové příběhy některých z nich. 

VÍCE INFORMACÍ

Moravská galerie v Brně - vstup zdarma

Moravská galerie je druhým největším muzeem umění v České republice. Výtvarnou kulturu pojímá zcela komplexně, od malby přes fotografii a grafický design až po architekturu.

Vstup zdarma se vztahuje pouze na stálé expozice v Pražákově a Místodržitelském paláci včetně výstavy MUNI 100, která výročí univerzity oslavuje za pomoci spojení umění a vědy.

Více informací

Dům umění města Brna - vstup zdarma

Jedním z nejvýznamnějších hybatelů brněnské kultury je bezesporu Dům umění, který zprostředkovává a podněcuje kontakt mezi umělci a veřejností již více než sto let. Výstavy jsou zaměřeny na aktuální umění a současné umělce. Setkat se zde můžete s nejrůznějšími instalacemi sestávajícími z maleb a kreseb, soch, audiovizuálních záběrů nebo technologií.

Vstup zdarma se vztahuje také na Dům pánů z Kunštátu. 

Více informací

Meeting Brno / Paměti národa: Výstava Brno osvobozené!? - vstup zdarma

Výstava se odehrává na Moravském náměstí v podzemním prostoru vedle památníku Rudoarmějce. 

VÍCE INFORMACÍ

Gastro benefity

Gastro benefity může student, zaměstnanec a absolvent využít jednorázově v neděli 16. června 2019, není-li platnost benefitu u jednotlivých provozoven uvedena jinak. 

Slavnosti moře OCEAN48 – bonus +100 Kč k prvnímu nabití čipové karty

OCEAN48 opakovaně přináší do Brna to nejlepší gastro-umění zaměřené na ryby a plody moře. Kraví hora se 16. června zaplní vůní připravovaných tuňáků, lososů, chobotniček či krevet. Čeká nás jubilejní desátý ročník, a vy, jako návštěvník našeho festivalu, si účast budete moci zpestřit benefitem ve formě bonusové stokorunky.

Bonus 100 Kč platí pro první nabití čipové karty v minimální hodnotě 500 Kč. Čipovou kartu návštěvník zakoupí při vstupu do areálu slavností v parku na Kraví hoře. Čipová karta má neomezenou platnost na všechny další akce Ocean48 i do rybích prodejen Ocean48 po celé ČR.

VÍCE INFORMACÍ

Rebelbean Vlněna - 1+1 káva zdarma

Rebelbean, jakožto populární brněnskou pražírnu kávy, asi netřeba představovat. Ale pokud přece jen ano, neváhejte a přijďte si udělat pozitivní první zkušenost na stánek v naší festivalové gastro zóně, jsme si jistí, že si ji zamilujete. Určitě potom rádi navštívíte jejich kavárnu ve Vlněně, kde si můžete vybrat z nabídky dezertů, snacků, toastů nebo bagelů. A samozřejmě nemůže chybět ani pověstná káva.

Platnost benefitu: do 30. 6. 2019, jednorázově

VÍCE INFORMACÍ

Rebelbean Veslařská - 1+1 káva zdarma

Populární brněnskou pražírnu kávy Rebelbean naleznete i v naší festivalové gastro zóně, ale jistě se nenechte ochudit o zážitek z návštěvy originálního espresso baru na Veslařské. Jeho součástí je také obchůdek s kávovým příslušenstvím, čerstvě praženou kávou a dárkovým sortimentem. Výběr čokolády, piva, vína a dalších dárkových předmětů si můžete zpříjemnit výbornou kávou.

Platnost benefitu: do 30. 6. 2019, jednorázově

VÍCE INFORMACÍ

Pivovarská Starobrno - 3+1 zdarma na jídlo či na pivo

Každý si jednou za čas rád skočí na jedno, obzvláště pokud je možnost dát si k tomu i tradiční české pochutiny. A když už jsme v tom Brně, není lepší možnost než navštívit tradiční pivní restaurant u Starobrna. Všechno od předkrmů přes hlavní jídla až po jednohubky je v dokonalé kombinaci s brněnským zlatým mokem. Díky benefitu získáváte bonus 3+1 grátis, který se vztahuje na pivo i jídlo. Zkrátka to nejlevnější na účtu máte zdarma.

VÍCE INFORMACÍ

Restaurace U Lucerny - 0,5l Starobrno Medium zdarma k hlavnímu jídlu

Po festivalovém zážitků všem určitě vyhládne a v neděli budeme všichni hledat ideální místo na pořádný oběd. Ulice Veveří je v Brně známá pro hojnost restaurací, pubů a hospod, mezi které patří i Restaurace u Lucerny. Nabídnou vám zde to nejlepší z české i světové kuchyně, to vše v příjemném interiéru kousek od hlavních dopravních smyček. Benefitem je 1x 0,5l Starobrna Medium ke každému zakoupenému hlavnímu jídlu.

VÍCE INFORMACÍ

Restaurace Zlatá Loď - 1+1 pivo zdarma (stejný typ)

Brno je zlatá loď. Tak s tímhle známým popěvkem klidně můžete do té Zlaté lodi na Svoboďáku vyrazit. Největší restaurace v samém srdci Brna je brněnskou klasikou. Tři patra nabízející tradiční i speciální pokrmy v klasických i moderních prostorách. A samozřejmě brněnské pivo, to nesmí chybět.

VÍCE INFORMACÍ

Restaurace Železná růže - k hlavnímu jídlu nad 120 Kč 1 x pivo Starobrno Medium

Pokud se vám nebude chtít přímo do centra, nedaleko od Výstaviště naleznete další brněnský poklad, a to restauraci Železná růže. Prostory připomínající příjemné prostředí moravského sklípku vytváří perfektní společenskou atmosféru, kterou ještě více umocní úžasný gastrozážitek. Těšit se můžete na tradiční česká jídla, ryby, pokrmy podávané na desce či chuťovky k pivu.

Benefit platí pro 2 osoby. 

VÍCE INFORMACÍ

Restaurace a klub Šelepka - sleva 10 % na kompletní nabídku

Uprostřed parku kousek od Moravské zemské knihovny najdete Šelepku, úžasnou restauraci a populární klub. Zatímco v klubu se střídají nejrůznější koncerty, diskotéky a jiné kulturní akce, návštěva restaurace zůstává stále stejně skvělým zážitkem. Její kuchyně získala cenu Gourmet Brno 2018, a máte tak záruku, že typická česká kuchyně i tankové pivo vás rozhodně nezklamou. Navíc díky našemu benefitu získáváte 10% slevu na kompletní nabídku. Mňam!

Platnost benefitu: 16. 6. - 15. 7.2019 / možnost opakovaného využití

VÍCE INFORMACÍ

Restaurace Siam Thai - sleva 10 % na kompletní nabídku

Stačí udělat pár kroků od filozofické fakulty a rázem se ocitnete v Thajsku. Tedy určitě minimálně vaše chuťové buňky. Restaurace Siam Thai představuje to nejlepší z thajské gastronomie. Rýže, nudle, krevety, mořské plody, zázvor či koriandr, to vše čerstvé a kuchaři smíchané do dokonalých kombinací. Vynikající volba pro všechny, kteří chtějí zkusit něco nového. 

VÍCE INFORMACÍ

Jak uplatnit výhody a slevy? 

Pro čerpání výhod je třeba vyzvednout speciální brožuru benefitů na základě předložení zakoupené vstupenky v její tištěné či elektronické formě. 

Vyzvednutí brožur probíhá od 13. května 2019 na těchto místech:

  • Univerzitní kino Scala (Moravské nám. 3, Brno)
  • Univerzitní kampus Bohunice, recepce (Kamenice 5, Brno)
  • Rektorát Masarykovy univerzity (Žerotínovo nám. 9, Brno)
  • před vstupem do areálu Výstaviště Brno během konání Festivalu MUNI 100

Koupit vstupenky

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info