Adventní koncert Masarykovy univerzity

Přijďte si vychutnat nezaměnitelnou sváteční atmosféru, kterou nabízí tradiční adventní koncert Masarykovy univerzity! Letos se tóny rozezní ve středu 4. prosince od 19.30 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně.

V rámci večera zazní Koncert pro sbor Alfreda Schnittkeho, který je zkomponován na texty Knihy nářků od středověkého arménského mnicha a básníka sv. Řehoře z Nareku. Meditativní a tiché části skladby střídají expresivní až extatické pasáže, autor mistrovsky pracuje s lidským hlasem a dosahuje výjimečné zvukové barevnosti. Hudební program doplní Varhanní improvizace Martina Jakubíčka.

V bazilice vystoupí Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, Pěvecký sbor VUT v Brně Vox Iuvenalis, Smíšený sbor Kantiléna a mužský pěvecký sbor Láska opravdivá. Vyslechnout si budete moci také sólo Lenky Cafourkové-Ďuricové; celý koncert povede dirigent Jan Ocetek.

Vstup volný.

Koncert pořádá Masarykova univerzita spolu s Augustiniánským opatstvím a farností při bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně.

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info