17.–19. května 2019
Univerzitní kino Scala

Více o festivalu

Osobnosti. Příběhy. Filmy.

Filmový festival osobností Masarykovy univerzity. I tak bychom mohli vystihnout MUNIFESTO, třídenní přehlídku nabitou filmy, dokumenty a hudbou. Pořádáme ji jako součást oslav 100. výročí založení Masarykovy univerzity. Program festivalu tvoří díla, na nichž se výraznou měrou autorsky podílely osobnosti s univerzitou spjaté, případně hrané filmy a dokumenty, které o klíčových osobnostech univerzity pojednávají.

Ano, na TGM samozřejmě také dojde, ale rozhodně v tom nebude sám. Víte třeba, že mezi absolventy MUNI patří i jeden vůbec z největších českých filmařů, legenda František Vláčil? Tušili jste, že na kultovním statusu Cesty do pravěku měl výraznou zásluhu paleontolog MUNI Josef Augusta? Už jste někdy měli možnosti v kině vidět polozapomenutý němý film z doby vzniku naší univerzity doprovázený živou elektroakustickou hudbou? Právě takovou performance přímo na míru festivalu a Scale připraví další absolvent MUNI Tomáš Vtípil, a to s pětičlenným ansámblem. Z Kanady na festival přiletí Julia Ulehla (Dálava), pravnučka velké postavy MUNI, slavného botanika, folkloristy a vědeckého filmaře Vladimíra Úlehly, která velmi osobitým postrockovým způsobem interpretuje moravský folklór. A bude toho mnohem více.

A co je důležité všechny projekce se uskuteční s účastí hostů: tvůrců, odborníků či aktérů. Na akademické půdě to tak máme rádi. Ale nudu nečekejte!

To platí také pro zvláštní sekci dokumentů České televize, které v intimnějším prostředí kavárny Scala spolu s pozvanými hosty uvádí dramaturg ČT Martin Polák.

V pátek a v sobotu po všech projekcích a diskuzích čekejte hudební smršť v podání DJ's. A rozhodně nejde o malá jména. Podívejte se do programu.

Završením MUNIFESTO bude 19. Filmový festival fakulty informatiky, již tradiční populární přehlídka krátkometrážních filmů.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info