17.–19. května 2019, Univerzitní kino Scala

Cesta do pravěku (nová restaurovaná verze) a animační workshop
Hosté: Ludmila Zemanová, Studio Scala
Režie: Karel Zeman
Rok: 1955 (2019)

18.5. 10:00 Sál 93 min. a debata 50 Kč Koupit vstupenku


Nová digitálně restaurovaná verze, která vstupuje do kin 25. 4. 2019.  

Cesta do pravěku filmového kouzelníka Karla Zemana se stala průlomovým filmem, dobrodružnou a trikovou legendou české i světové kinematografie. Cesta čtyř kluků do dávné historie je nyní znovu k vidění na plátnech kin, ovšem v nejlepší současné kvalitě a v jiných barvách, než jak jsou diváci zvyklí. Film prošel digitálním restaurováním v rámci projektu „Čistíme svět fantazie“. Díky kompletní technické renovaci dostal takovou podobu, jakou měl při své premiéře v roce 1955. Technici podnikli s filmem podobnou dobrodružnou cestu proti proudu času jako jeho hrdinové.  

Putování čtveřice chlapců inspiruje nález zkamenělého trilobita a touha malého Jirky spatřit naživo exponáty, které ho okouzlily v muzeu. Vypravěč Petr, vedoucí výpravy Jenda, fotograf Toník a nejmladší Jirka se rozhodnou proplout na lodičce jeskyní, u níž Jirka starodávnou fosílii objevil. Vydají se tak na cestu do pravěku, během níž uvidí mnohem víc než jen vytouženého mamuta…

A jaká existuje spojitost mezi tímto legendárním filmem a Masarykovou univerzitou? Jak známo, Cesta do pravěku je po celém světě ceněna pro svou vědeckou věrohodnost. Za to film vděčí Josefu Augustovi,  paleontologovi a vědeckému poradci tohoto díla. Augusta Masarykovu univerzitu vystudoval, získal zde doktorát a posléze vyučoval na zdejším geologickém ústavu.

Film přijede představit Ludmila Zemanová, dcera Karla Zemana a rovněž úspěšná režisérka, výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka.  


ANIMAČNÍ WORKSHOP

Máte rádi filmy Karla Zemana a chtěli byste poodhalit zákulisí jeho tvorby? Po projekci filmu Cesta do pravěku pro Vás máme připravenou ukázku perspektivního triku, které Karel Zeman ve svých filmech využíval, a vy si tento filmový trik můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Tato dílna bude přístupná zdarma a bude probíhat po skončení filmu.

Pro zájemce, kteří by rádi pronikli do tajů animovaného filmu více, nabízíme animační dílnu v prostorách ateliéru Studia Scala. Během 3 hodin se dozvíte, jak takový animovaný film vzniká, a budete mít příležitost si vytvořit film vlastní.

Na tuto animační dílnu je nutné se předem registrovat prostřednictvím tohoto formuláře nebo na animace@kinoscala.cz. Cena dílny je 300 Kč na osobu a kapacita dílny je omezena.

 

Přihlásit se na animační dílnu

Koupit vstupenku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info