Festival MUNI 100

15. června 2019, Výstaviště Brno

Program Festivalu MUNI 100

14:00 – 02:00

Hlavní vchod a pokladna budou otevřeny od 13:30.

Kulturní program

Kulturní program 

14:00 – 16:00 DJ

Malá venkovní stage

14:00 – 16:00 Slavnostní udílení Malých bronzových medailí vybraným absolventům

Rotunda

Slavnostní předání Malých bronzových medailí Masarykovy univerzity 100 vybraným absolventům. 

Slavnostního obřadu se z kapacitních důvodů mohou přímo účastnit pouze pozvaní hosté. Celý obřad však lze sledovat na plátně v hale A2 Pavilonu A nebo prostřednictvím facebookových stránek Masarykovy univerzity, kam se bude záznam obřadu streamovat. 

 

Přehled oceněných absolventů

15:45 – 16:30 Divadlo Bolka Polívky, Ondřej Sokol, soutěže I

Malá venkovní stage

Stand up show Pavola Seriše a Filipa Tellera

Stand up show o česko - slovenských vztazích založený na slovní i pohybové komice, tanci, zpěvu či improvizaci. 

Pavol Seriš Filip Teller

16:30 Slavnostní zahájení festivalu rektorem Masarykovy univerzity

Velká venkovní stage

Festival MUNI 100 bude slavnostně zahájen zdravicí pana rektora Mikuláše Beka a nejvyššími členy vedení univerzity včetně vedení jednotlivých fakult. Nechte se přivítat a pojďte slavit s námi! 

 

16:45 – 17:15 Symfonický orchestr a Pěvecký sbor Masarykovy univerzity

Velká venkovní stage

Slavnostního zahájení Festivalu MUNI 100 se ujmou dvě nejvýznamnější hudební tělesa Masarykovy univerzity, mezi jejichž členy patří studenti všech vysokých škol v Brně. 

Program:
Gaudeamus igitur - Pěvecký sbor Masarykovy univerzity  
John Williams: Star Wars - Symfonický orchestr Masarykovy univerzity 
James Horner: Avatar - Symfonický orchestr a Pěvecký sbor Masarykovy univerzity 

Orchestr muni Záznamy z koncertů

17:00 – 19:00 Venkovní expozice VIDA!

Venkovní expozice VIDA!

Buďte mezi prvními, kteří navštíví novou venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! Užijte si 2400 m2 prostoru, který slouží k příjemné relaxaci i chytré zábavě. Najdete zde tři tematické ostrůvky – voda, pohyb a zvuk, osázené zajímavými exponáty. Účastníci Festivalu MUNI 100 mohou vstoupit bezplatně od 17.00 do 19.00 do venkovní expozice VIDA! přímo z areálu výstaviště.

VIDA! SCIENCE CENTRUM

17:15 – 18:00 Divadlo Bolka Polívky, Ondřej Sokol, soutěže II

Malá venkovní stage

Pavol Seriš: Pozemšťan (ukázka z představení) 

Bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Pohybuje se po planetě Zemi a bedlivě nás pozoruje, aby se naučil být jako my. Nemá to ale jednoduché. Jsme totiž podivnější, než si myslel. Podaří se mu pochopit naše chování a zapadnout do společnosti?

 

VÍCE INFORMACÍ O PŘEDSTAVENÍ

18:00 – 19:10 Ukulele Orchestra jako Brno

Velká venkovní stage

Ukulele Orchestra jako Brno je sdružení věkem i hudebními zkušenostmi pestré party hráčů a příznivců ukulele, původně havajského nástroje připomínajícího malou kytaru. 

Repertoár se postupně rozrůstá, v tuto chvíli ho aktivně tvoří více než padesát předělávek. V netradičním podání kapely můžete slyšet světové rockové a popové hity od Rolling Stones, Beatles, Doors, Steppenwolf, Police, Clash, AC/DC, Depeche Mode, Cure, Abby, Eurytmics, Iggyho Popa, Toma Jonese, Elvise Presleyho, Toma Pettyho, Billa Haleyho, Boba Marleyho, Amy Winehouse, Michaela Jacksona a dalších.

ukulele orchestra jako brno

18:30 – 20:00 VUS Ondráš – Ondrášovské putování

Vnitřní stage

tanečně-hudební folklorní pořad celého souboru

O zbojníku Ondrášovi z Janovic koluje mnoho legend a pověstí a jeho tradice sahá hodně daleko – od Kroměříže přes Valašsko ke slovenskému Trenčínu a dál na východ. Právě symbolika zbojnického putování inspirovala náš celosouborový pořad sestavený z tanečních, pěveckých a hudebních čísel, která spojují několik etnografických regionů Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Zavedeme vás na lašské kopce, které rozezní libé tóny koncovek a ženských hlasů. V horách ještě chvíli zůstaneme s muzikou, která představí staré "škatulové" nástroje. Tanečním a hudebním putováním od kraje jihočeských rybníků, přes moravské vrchoviny, se dostaneme až na temperamentní Slovensko. Užijete si tak živelný dívčí tanec karička, pokocháte se krásou tekovských krojů i tanců a na závěr vás ohromíme téměř akrobatickými tanečními kreacemi z oblíbené Myjavy.


Sledujte různorodost krajů, kterými za dávných časů putovali neohrožení zbojníci.

Více o programu Promo video

18:30 – 20:00 ProFIdivadlo - DONAHA

Rotunda

podle předlohy Terrence McNallyho

Umělá inteligence, před kterou varoval již Elon Musk, vzala programátorům práci. Korporáty jako IBM, RedHat, Honeywel a další zkrachovaly, takže z kdysi vysoce ceněných odborníků jsou náhle nezaměstnaní, kteří třou bídu s nouzí. Aby zachránili svá rozpadající se manželství, rozhodnou se někteří ze zoufalství nacvičit a realizovat ajťáckou strip show, a to výhradně pro ženy a informaticky nadoraz, tedy donaha. 

Studentský soubor ProFIdivadla (Pro Fakultu informatiky divadla) vznikl roku 1998 původně jako spontánní zájmová záležitost jedné fakulty. Od roku 2006 pak působí na fakultě informatiky v rámci celouniverzitně volitelného předmětu Divadelní hra. 

ProFIdivadlo

19:10 – 20:19 Divadlo Bolka Polívky, Ondřej Sokol, soutěže III

Malá venkovní stage

Sokoli (klauniáda z představení Letem sokolím)

Členové sokolské župy 48 Čeněk Žouželík a Břetislav Křeček zahrají svou oddílovou hymnu na počest 100 let od založení univerzity, která je pojmenována po jednom z nejvýznamnějších (krom zakladatelů Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera) členů Českosloveské obce sokolské Tomáši Garriguovi Masarykovi.

 

VÍCE INFORMACÍ O PŘEDSTAVENÍ

20:19 Blahopřání ke 100. výročí založení univerzity

Velká venkovní stage

Své blahopřání ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity pronesou primátorka města Brna Markéta Vaňková a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Martin Maleče, kteří nad oslavami MUNI 100 převzali svou záštitu. Blahopřání a vizi do dalších sto let univerzity přiblíží také současný rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. 

 

20:45 – 22:15 Vojtěch Dyk & B-Side Band, bandleader Josef Buchta

Velká venkovní stage

B-Side Band je jedním z nejvyhledávanějších hudebních těles svého žánru. Je nadžánrovým a nezávislým tělesem, které se potkává s Vojtěchovým naturelem nejenom svou energií, ale i efektivními aranžmá a komunikací s publikem.

Jedinečnou předností tohoto tělesa je bezpochyby velmi pestrá dramaturgie sestavená žánrově nesvázaným repertoárem, jenž je podřízen především snaze vytvořit moderní a barevný bigbandový zvuk, vtáhnout posluchače do děje energií a efektními aranžmá. Vedle jazzových standardů a dobře známých bigbandových skladeb jsou tak návštěvníci koncertů překvapováni originálními swingovými úpravami hitů rockových i populárních.

Unikátní barovou scénu můžou diváci znát od roku 2017. Kapela s ní navštívila na svém zatím největším turné více než padesát měst po celé České republice. Směs autorských skladeb Borise Urbánka a Tomáše Koudelky střídají dynamické slavné skladby těch největších umělců současnosti. Ovšem v originálních aranžích Zdeňka Nováka. Již stálým hostem se pro tento koncertní set stal saxofonista Michal Žáček, který spolu s B-Side Bandem divákům představí dvě skladby z vlastního alba. V dramaturgii nechybí ani kvalitní humor, vtip a nápad. Celý hudební program je koncipován jako taneční set, který nenechá nikoho dlouho v klidu.  

Zajímavost:

S barem se zároveň na tomto koncertě po 2 letech B-Side Band rozloučí. Diváci mají tedy poslední možnost navštívit bar, popít společně whisky a užít si ten jedinečný zážitek, který nadchnul desetitisíce fanoušků po celé ČR. 

B-Side Band Vojtěch Dyk Tour

22:30 – 22:45 Ohňostroj IGNIS BRUNENSIS - epilog nad Špilberkem

Venkovní program

Dvaadvacátý ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS rozzáří moravskou metropoli Brno od 24. května do 16. června 2019. V hlavní soutěži zahraničních a českých ohňostrůjců na hladině Brněnské přehrady uvidí diváci čtyři velkolepé ohňostrojné show. Letošní ročník slavnostně uzavře epilog nad hradem Špilberk, který se stane velkolepým bodem programu Festivalu MUNI 100. 

Závěrečný epilog ohňostroj 22. ročníku STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS nad hradem Špilberk budeme sledovat přímo z ozvučeného areálu brněnského výstaviště. Ohňostroj s názvem „GAUDEAMUS IGITUR“ je věnovaný letošním kulatým výročím brněnských univerzit, tedy i 100. výročí Masarykovy univerzity.

Hudba:

Gaudeamus Igitur
MUNI - Rektorská fanfára Masarykovy univerzity
Leoš Janáček - Suite Allegretto
MENDELU - Rektorská fanfára Mendelovy univerzity
Mike Oldfield - Tubullar Bells
VUT - Rektorská fanfára Vysokého učení technického v Brně
Leslie Sarony - I like Riding on a Choo-Choo
Gaudeamus Igitur

starobrno ignis brunensis

22:45 – 0:00 Zsolt Varady Band

Malá venkovní stage

Těšit se můžete na temperamentní rytmy gypsy jazz latin. 

23:00 – 0:00 VUS Ondráš – Hraje cimbálová muzika

Vnitřní stage

instrumentálně-pěvecký pořad

O vaši zábavu se postará zkušená cimbálová muzika složená z profesionálních hudebníků pod vedením těch nejlepších primášů, kteří vám s radostí zahrají dle vašich přání k poslechu i tanci. Můžete si vychutnat nejkrásnější lidové písně jak z naší domoviny, tak i jiných zemí, ale i světové populární melodie. Neostýchejte se si s muzikanty i zazpívat nebo se přidat na taneční parket.

VUS Ondráš

Celé odpoledne Univerzitní kino Scala

Zóna EXPO MUNI (Hala A2)

Ty nejlepší krátké filmy z Filmových festivalů Fakulty informatiky Masarykovy univerzity

Filmové festivaly Fakulty informatiky jsou oblíbenou přehlídkou krátkometrážních filmů různorodých žánrů, jejíž tradice sahá až do roku 2001. Ty nejzdařilejší filmy jsou zařazeny do soutěžní sekce a usilují o přízeň odborné poroty i diváků. Tvůrci se každoročně rekrutují zejména z řad studentů praktických kurzů vyučovaných na fakultě informatiky. Výjimkou byl nedávný 19. festival, který se konal v rámci oslav 100. výročí MUNI a na který své filmy přihlásila mnohem širší skupina filmařů. Na Festival MUNI 100 jsme pro vás připravili výběr těch nejúspěšnějších filmů z celé historie festivalu, z nichž jsme vytvořili následující program.

Program

# Název filmu
Stopáž Ročník festivalu
1 lež.org
dokument
0:03:26 12
2 Co se dělo ve škole?
komedie
0:05:58 17
3 Má hlad
crazy running comedy
0:09:00 5
4 Gin
filosoficky laděný skeč
0:03:30 17
5 Vir CRT-2116 a jeho přemožitel
dokumentární komedie
0:11:20 9
6 Orion
psychologický/sci-fi
0:09:04 18
7 My God is TV
videoklip
0:04:59 7
8 Výjimka v překladu
komedie
0:08:26 14
9 Mrkvička
komedie
0:03:00 11
10 Erupce vášně
parodie
0:06:55 9
11 Teo
psychologické drama
0:09:22 19
12 Shit happened
thriller/komedie/drama
0:05:02 13
13 Ultrakontinuum
mysteriózní
0:04:05 12
14 Jedničky a nuly
komedie
0:09:08 19
15 cute_cats.avi
televarieté
0:02:00 16
16 Brněnský masakr zubařskou vrtačkou
horor/komedie
0:08:01 4
17 Nekonečná osmička
retrospektivní drama
0:09:05 19
18 Vysněná Domácnost
komedie
0:07:57 16
19 Reklama na tělový krém Milan
reklama
0:00:32 10
20 Pygmalion
komedie
0:08:59 15
21 MC Proxy - V těle mám rytmus
videoklip
0:03:41 11
22 Šelma
pohádka/drama/komedie
0:04:46 18
23 Sám
experimentální film
0:06:20 9
24 Pět fází smutku
komedie
0:05:14 18
25 Trans(ap)parent 87
reality show
0:07:12 17
26 Prázdne miesto
drama
0:12:29 17
27 BaDumTss
komediálni drama
0:10:01 19

VÍCE O FFFIMU

Celé odpoledne Kino České televize

Sál Morava

Promítání dokumentů z produkce České televize, které se zabývají osobnostmi či tématy úzce spjatými s Masarykovou univerzitou. 

Přehled dokumentů:

Univerzita padesátiletá   (délka 20:36)
15:00
Archivní dokument o Masarykově univerzitě z roku 1969. Režisérem je Jiří Vanýsek, syn a vnuk dvou zvolených rektorů. (2009) 

Sen o budování elit - Večer na téma MU  (délka 26:59)
16:00
Režisér Jan Motal se v dokumentární eseji zamýšlí nad existencí dnešní české vzdělanecké elity. (2009)

Cesta ke kampusu 1919–2009  (délka 18:56)
17:00
Film dvou studentek Masarykovy univerzity dokumentující originálním způsobem univerzitní zástavbu, vývoj velkolepých plánů a jejich výsledky. (2009) 
Režie A. Hušková a L. Šmardová

Otevřená pevnost (délka 52:00)
18:00
V kontextu stých narozenin Masarykovy univerzity zkoumá dokumentární film její vztah ke společnosti a její odolnost vůči vnějším silám v historii a současnosti. (2019)
Režie: Ivo Bystřičan

Celé odpoledne Výstava 100 let - 100 příběhů

Relax zóna (Hala A1)

Masarykova univerzita, to jsou především lidé. Studenti a jejich učitelé, vědci či absolventi. A kde jsou lidé, tam najdeme příběhy. Právě na nich stojíme a ke 100. výročí představujeme 100 příběhů, které dokázaly spojit i navždy proměnit naši společnost. 

Výstava 100 let - 100 příběhů představuje 100 příběhů Masarykovy univerzity v deseti tématech, které průřezově mapují celou šíři činnosti univerzity a její role ve společnosti. 

100 příběhů

Celé odpoledne Prohlídky budovy Divadla na výstavišti

Budova kinokavárny navržená architektem Emilem Králíkem byla vybudována v letech 1927-1928 pro Výstavu soudobé kultury v Brně. Záhy po dokončení byla budova adaptována také pro potřeby divadelního provozu – bylo prohloubeno orchestřiště, zvětšeno jeviště a přistavěny šatny pro herce a sklady dekorací.

V době konání výstavy se v sále pro téměř 800 diváků přes den hrála divadelní představení a večer promítalo kino, především dobové týdeníky a naučné filmy. Přímo z foyer hlavního sálu byla přístupná kavárna s otevřenými terasami, obrácenými do výstavní promenády.

Kino a divadlo v omezené míře fungovalo dál i během třicátých let, kdy zde jako umělecký šéf avantgardního experimentálního Studia krátce působil E. F. Burian a hostovalo pražské Osvobozené divadlo. Za války pak kino promítalo pod názvem Deutsche Lichtspiele.

Budova divadla v současnosti není přístupná veřejnosti, jelikož vyžaduje celkovou rekonstrukci. Její otevření v rámci konání Festivalu MUNI 100 je pro veřejnost výjimečnou příležitostí. 

Prohlídky pro návštěvníky Festivalu MUNI 100 budou možné 15. června v době od 14.00 - 19.00. 

Více informací - Brněnský architektonický manuál

Celé odpoledne Prohlídky Vyhlídkové věže

Na brněnském výstavišti stojí od roku 1928 funkcionalistická železobetonová věž s charakteristickým skleněným pláštěm. Je jedinou zachovalou představitelkou rozhleden, které kdysi bývaly běžnou součástí výstavních areálů. Na její vrchol se dostanete po 176 betonových schodech a užijete si výhled z výšky 42 metrů.

Navštívíte-li během festivalu rozhlednu, která je jinak dlouhodobě uzavřena, budete mít vedle výjimečného zážitku také krásný výhled na Brno a široké okolí - Boskovice a Pálavu.

Věž na brněnském výstavišti patří k objektu kavárny a restaurace pavilonu G navrženého architektem Bohumírem Čermákem. Je součástí původní zástavby areálu z let 1926-1928, jehož brány se poprvé otevřely 28. května 1928 při zahájení Jubilejní výstavy československé kultury.

Prohlídky pro návštěvníky Festivalu MUNI 100 budou možné 15. června v době od 14.00 - 19.00. 

VÍCE INFORMACÍ

Celé odpoledne Prohlídky Hitrádia City Brno

Hitrádio City Brno vás zve na prohlídku rádia. Někteří z moderátorů a redaktorů studovali také na Masarykově univerzitě, a proto lákají nejen širokou veřejnost, ale taky všechny studenty žurnalistiky a mediálních studií, ať ví, do čeho jdou!

Rádio najdete v Pavilonu Morava (vedle Chillout zóny plné vína). Prosíme, abyste se na prohlídky zaregistrovali předem na odkazu níže. Přijďte se podívat, jak se dělá rádio!

Prohlídky pro návštěvníky Festivalu MUNI 100 budou možné 15. června v době od 14.00 - 18.00. 

Registrace

Hitrádio City Brno

EXPO MUNI

EXPO MUNI

14:00 – 22:00

Prezentace fakult, pracovišť a studentských spolků MUNI

Budovy fakult a pracovišť Masarykovy univerzity jsou rozesety po celém Brně. Využijte jedinečné příležitosti prohlédnout si univerzitu na jednom místě. 

Program fakult a pracovišť

Prohlédněte si program a aktivity, které si pro vás přichystaly fakulty a další univerzitní pracoviště. 

Prezentace studentských spolků MUNI

Prohlédněte si program a aktivity, které si pro vás přichystalo 14 spolků Masarykovy univerzity jako ukázku své činnosti. 

Program pro děti

Program pro děti

Festival MUNI 100 je akcí, na které se vaše děti rozhodně nebudou nudit. Na programu pro děti stále pracujeme a postupně jej budeme doplňovat. 

 

ZOO BRNO

14.00 - 20.00

- soutěž se záchranným programem Kura Kura
- zvířecí omalovánky
- hmatové pexeso
- výlet za ledními medvědy přímo do Arktidy (v brýlích pro virtuální realitu)

Dětský koutek s hasičskou technikou

14.00 - 18.00

- stánek pro děti s preventivními programy Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje
- ukázky hasičské techniky

Dětská kreativní dílnička zábavního parku Bongo

14.00 - 19.00

- dětská kreativní Bongo dílnička
- Bongo houpadlová zóna pro děti

 

Dětské odpoledne s Českou televizí

15.00 - 17.30

- programy s dětskými pořady Déčka České televize
- soutěže a zábavné hry pro děti

Venkovní expozice zábavního vědeckého parku VIDA!

17.00 - 19.00

Buďte mezi prvními, kteří navštíví novou venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! Užijte si 2400 m2 prostoru, který slouží k příjemné relaxaci i chytré zábavě. Najdete zde tři tematické ostrůvky – voda, pohyb a zvuk, osázené zajímavými exponáty. Účastníci Festivalu MUNI 100 mohou vstoupit bezplatně od 17.00 do 19.00 do venkovní expozice VIDA! přímo z areálu výstaviště.

Fotokoutky

Na několika místech Festivalu MUNI 100 najdete fotokoutky, kde si hned vytisknete svůj snímek nebo ho rovnou nasdílíte na sociální sítě.

Parním vlakem po Brně

Svezte se na Festival MUNI 100 parním vlakem!

Sobota 15. června bude kromě jiného ve znamení jízd parního vlaku, historických autobusů a Dne otevřených dveří v Depu Maloměřice. parní vlak pojede městem po dvou trasách, z nichž jedna bude končit právě na Výstavišti Brno. 

Jízdenky pro parní vlak zakoupíte:
- v předprodeji v ČD centru na hlavním nádraží v Brně 
- zbylé jízdenky bude možné zakoupit přímo před nástupem do vlaku do vyčerpání kapacity

Ceny jízdného pro trasu Depo Maloměřice - Výstaviště:

dospělí: 100 Kč 
děti do 15 let, ZTP a ZTP/P: 50 Kč 
děti do 6 let: zdarma 

Jízdní řád parního vlaku
Depo Maloměřice - Brno dolní nádraží - Výstaviště

Depo Maloměřice 13:10 15:35
Brno dol. nád. 13:32 15:57
Výstaviště (areál BVV)  14:12 16:37

 

Výstaviště (areál BVV) 14:20 17:10
Brno dol. nád. 15:05 17:53
Depo Maloměřice / Židenice 15:21 17:59

Více informací

GOURMET MUNI

GOURMET MUNI

Na Festivalu MUNI 100 si pochutnáte. Chystáme pro vás bohatou ochutnávku skvělé brněnské gastronomie. Těšit se můžete na retro menzu, food trucky, cukrárny, kavárny, pivní výčepy a spoustu dalších dobrot. 

 

Retro menza Masarykovy univerzity

ochutnávka gastronomie dob minulých

Správa kolejí a menz (SKM) je účelové zařízení univerzity, které zajišťuje provoz stravovacích a ubytovacích zařízení pro akademickou obec i veřejnost. Na Festivalu MUNI 100 se představí speciálním degustačním retro menu. 

MENU

Anne's foodtruck

moderní street food – burgery a tortilly

Restaurace už dávno nejsou jediným místem, kde se setkáte s opravdu kvalitním a chutným jídlem. Anne vám přímo z okénka svého foodtrucku naservíruje ty nejlepší burgery, poutine a tortilly v prvotřídní kvalitě. Pouliční gastronomie v Brně přímo kvete.

FACEBOOK

Bar, který neexistuje

míchané nápoje z legendárního brněnského baru

Podniky Super Panda Circus, 4Pokoje, Whiskey Bar, Slast, letní láska Na Brno dobrý nebo věhlasný Turbomošt – za tím vším stojí parta z Baru, který neexistuje. Přinesli do Brna něco, co nám tu dlouho chybělo, a ještě mnohem víc, o čem jsme ani nevěděli, že potřebujeme. Kvalita, nápaditost a neotřelá chuť. Namíchejte si atmosféru do kelímku!

FACEBOOK

Božský kopeček

řemeslná zmrzlina

Léto už si ani nejde představit bez pestrobarevných zmrzlinářských autíček zaparkovaných na nejživějších místech Brna. Levandule, jahoda s červeným pepřem, grep se šalvějí nebo pražený kokos – to je jen drobný výčet z neobvyklých příchutí veganské zmrzliny Božský kopeček. Jakou příchuť si do kornoutku dáte vy?

FACEBOOK

Cukrářství Martinák

cukrárna

Na ty nejlepší zákusky v Brně se chodí k Martinákovi. Oči přechází, sliny tečou a chuť bojuje se svědomím o to, jestli ten pátý kousek je potřeba, když jste doma stejně jenom dva. Věneček, trubička, větrník, makronka, ovocný košíček či indiánek. Chcete prostě všechno.

WEB

Eggo Truck Brno

vajíčkové pokrmy

Vydatnou snídani nebo brunch cestou do práce nebo do školy? V Eggo Truck hrají hlavní roli pokrmy z vajec z volného chovu a jiných lokálních ingrediencí. Vajíčka na všechny způsoby a proslavená specialita v podobě burgeru s míchačkami, slaninou a cheddarem jistě stojí za vaši pozornost.

FACEBOOK

FRESH FRIES

originální vlámské hranolky

Tak tady najdete ty pravé vlámské hranolky, které jsou pořádně promaštěné smažením na hovězím loji. Do menšího či většího kornoutu se k hranolkám připojí některá z výborných máček a o gurmánský zážitek je postaráno.

FACEBOOK

Jean Paul's bistro

síť brněnských bister zaměřených na evropskou kuchyni

Zatímco fyzicky budete na brněnském výstavišti, vaše chuťové buňky můžou cestovat křížem krážem po Evropě. Síť bister Jean Paul’s nabízí ty nejlepší speciality evropské kuchyně. Polévky, saláty, spaghetti, lasagne, výborná káva a výběrová italská, švýcarská a moravská vína.

FACEBOOK

Kafe & Kobliha Brno

ručně dělané koblihy

Neexistuje lepší dvojka než kobliha v jedné ruce a kafe v té druhé. Navíc pokud se jedná o ručně dělané koblihy a výběrovou kávu z Kafe & Kobliha.

FACEBOOK

Le Vafle

vaflárna

Vláčné bublinkové těsto, šlehačka, ovoce a nahoře čokoláda, karamel nebo ovocný přeliv. Vafle vašich snů, a ještě lepší, už se připravuje. V Le Vafle svoje řemeslo opravdu umí. A pokud budeme opravdu hodní, možná se dočkáme i lívanců, palačinek nebo zmrzliny.

FACEBOOK

Mladí vinaři

populární sestava mladých vinařů z jižní Moravy

Říká se, že čím je víno starší, tím je lepší. To stejné bychom ale určitě neprohlašovali o vinařích. Mladí vinaři sdružují vinaře a vinařky do 40 let, kteří zvolili cestu spolupráce a obohacování vinařské tradice v České republice. Dělají věci jinak, po svém a hlavně srdcem.

WEB

My Kitchen

zdravé vegan bistro

Kuchyně zdravého životního stylu plná toho nejlepšího, co Země nabízí. Zdravé suroviny jako pohanka, cizrna nebo datle se snoubí do pokrmů, které jsou nejen zdraví prospěšné, ale hlavně nesmírně chutné. Vše kvalitní, čerstvé a s láskou připravované.

WEB

Rebelbean

populární brněnská pražírna kávy

Nemusíte být rebel, abyste si dali kávu, ale pokud si ji chcete opravdu vychutnat, měli byste se s Rebelem seznámit. Populární brněnská pražírna Rebelbean nabízí výběrovou kávu z těch nejkvalitnějších surovin z celého světa. Žít kávou a dělat ji po svém.

WEB

Starobrno

starobrněnský pivovar

Pravému Brňanovi nekoluje v žilách krev, ale Starobrno. Žádná akce se bez tohoto lahodného chmelového moku neobejde už od roku 1872. A co si budeme nalhávat, každá nezapomenutelná historka začíná větou „Šli jsme na jedno!“.

WEB

Zázračná limonáda

řemeslné limonády od lidí z Baru, který neexistuje

Dali byste si raději nějaké nealko, ale klasické sodovky vám už šumí i ušima? Tenhle problém vyřešila parta z Baru, který neexistuje, když představila svoji Zázračnou limonádu. Tradici se vymykající příchutě a názvy jako Ibiškový slaďouš, Perníková limča nebo Bestceler přímo pobízí k ochutnávání a experimentování.

WEB

Orientační plánek festivalu 


Sledujte aktuality na sociálních sítích

   

Máte otázky? Kontaktujte nás.

muni100@muni.cz


Z této akce budou pořízeny fotografické záznamy a videonahrávky, které mohou být zveřejněny na webových stránkách a sociálních sítích Masarykovy univerzity. Správcem osobních údajů je Masarykova univerzita. Každý, kdo nebude souhlasit se zveřejněním fotografie nebo videozáznamu své osoby, má právo požádat správce o jejich výmaz. Pokud požadujete více informací, využijte prosím e-mailovou adresu: muni100@muni.cz.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info